Как да се отървеш от мръсотията, без да си губиш времето?

Нуждаете се от извозване на мизерни боклуци? Препълнени мазета, стари мебели, строителни отпадъци – всичко това само ти пречи и не ти трябва, но все стои и събира прах! Чакал си достатъчно, време е да се разкарат!

Защо изобщо да бавиш изхвърлянето на боклуците?

Колкото по-дълго отлагаш, толкова по-зле става! Миризми, насекоми, застоял въздух – няма нужда да си усложняваш живота. Чистенето не е забавно, но ако не го направиш сега, после ще е още по-гадно!

Къде отиват боклуците, след като ги изхвърлиш?

Някои неща могат да се рециклират, други просто си заминават на депото. Стари дюшеци, развалени електроуреди, гниещи шкафове – няма как да ги държиш вечно. Важното е да се махнат от пътя ти и да освободят място!

Как да разкараш всичко без излишни главоболия?

  1. Сортирай боклука. Раздели нещата, които могат да се рециклират, от тези, които направо си заминават. Това ще спести време и нерви, особено ако става дума за по-големи боклуци като мебели и уреди.
  2. Премахни опасните отпадъци. Стари бои, химикали, електроника – не всичко може да се изхвърли просто така. Някои неща си искат специално извозване, затова внимавай да не ги мяташ където ти падне.
  3. Помисли за големите предмети. Ако става дума за тежки мебели или цели стаи, пълни с боклуци, може да ти трябва помощ. В такива случаи има смисъл да се довериш на извозване на стари мебели, за да не се занимаваш сам с хамалогията.
  4. Изчисти всичко след изхвърлянето. Като разкараш боклуците, мястото ще изглежда по-свежо. Ако ситуацията е наистина зле, може да се наложи и дезинфекция на апартамент, особено ако има мухъл или стари замърсявания.

Какво правиш, ако боклуците са навсякъде?

Ако нещата са излезли извън контрол – например апартамент, пълен с вещи от пода до тавана, или мазе, което не е пипано от години – най-добре е да действаш наведнъж! Частичните чистения само удължават мъките.

Най-често задаваните въпроси

Как да разбера кои отпадъци подлежат на рециклиране?
Всичко от хартия, стъкло, метал и пластмаса може да се рециклира, но електрониката и старите уреди си искат специално извозване. Ако не си сигурен, не хвърляй каквото ти падне на боклука!

Какво да направя, ако боклуците са прекалено много?
Най-добре е да не чакаш повече! Колкото по-дълго стоят, толкова по-голяма става бъркотията. Ако говорим за години натрупвания, по-добре е да потърсиш помощ за пълно разчистване.

Къде да изхвърля опасни отпадъци?
Стари бои, акумулатори, лекарства и електроника не се хвърлят на обикновения боклук. Провери къде има специални пунктове или кой може да ги извозва правилно.

Мога ли сам да изхвърля старите мебели?
Ако имаш превоз и време, може да ги разкараш сам, но ако са тежки и големи, рискуваш само да си направиш проблеми. В такъв случай е по-разумно да ползваш фирма за извозване на боклуци и стари мебели.

Как да се справя с лошата миризма след почистване?
Проветрявай редовно, използвай препарати срещу мухъл и влага, а ако миризмата е твърде силна, помисли за дезинфекция на апартамент – това ще помогне срещу всякакви остатъчни гадости.

Нуждаете се от извозване на мизерни боклуци?